Wyszukiwarka

Pracownia TK

Pracownia TK

Szpital w Brodnicy wykorzystuje wysokiej klasy 80-rzędowy, 160 warstwowy aparat firmy CANON, który został zakupiony w 2022 r.

Nowy tomograf pozwala na szybszą i dokładniejszą diagnostykę przy mniejszej dawce promieniowania. Inwestycja została zrealizowana na podstawie umowy na dofinansowanie podpisanej pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brodnicy w ramach projektu
“Wysokiej klasy system tomografii komputerowej wyposażony w zaawansowane algorytmy rekonstrukcyjne i innowacyjne aplikacje do oceny obrazów radiologicznych wraz z infrastrukturą teleinformatyczną do archiwizacji i dystrybucji obrazów oraz dostosowaniem pomieszczeń do wymagań instalacyjnych”

Dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19   3.988.452,00
środki własne ZOZ w Brodnicy :   10.725,00
Całkowity koszt realizacji zadania:  3.999.177,00


Badania tomografii komputerowej wykonywane są wyłącznie na podstawie skierowań od lekarzy specjalistów z jednostek, które podpisały umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Pacjenci na badanie rejestrowani są osobiście w rejestracji Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej bądź telefonicznie pod numerem telefonu: 56 668 92 41 w godzinach od 8:00 do 14:00.
Możliwości diagnostyczne aparatu:
⦁ Diagnostyka ośrodkowego układu nerwowego
⦁ Diagnostyka jamy brzusznej i miednicy mniejszej
⦁ Diagnostyka chorób klatki piersiowej
⦁ Badania naczyniowe (angio-KT)
⦁ Badania kości i stawów

Wynik badania (opisu lekarza radiologa) do odbioru w głównej rejestracji szpitala.

 

Accessibility Toolbar