Wyszukiwarka

Pracownia RTG

Pracownia RTG

Nasz szpital dysponuje nowoczesnym, w pełni cyfrowym aparatem rentgenowskim AGFAS, który pozwala na wykonanie wysokiej jakości zdjęć dostępnych zaraz po badaniu w szpitalnym systemie radiografii cyfrowej.
Pracownia Rentgenowska wykonuje badania obrazowe 24godziny na dobę dla pacjentów hospitalizowanych. “Pacjenci ambulatoryjni zgłosić się mogą na badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 ze skierowaniem od lekarzy z jednostek, które zawarły umowę z ZOZ Brodnica oraz mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń zdrowotnych.
Bezpośrednio przed wykonaniem badania pacjenci zgłaszają się do głównej rejestracji szpitala w godzinach od 8:00 do 14:00 (po godzinie 14:00 rejestracja bezpośrednio w pracowni rentgenowskiej).
W skład pracowni wchodzą również dwa aparaty przyłóżkowe SIEMENS Polymobil Plus oraz SMAM Mobiledrive, wyposażone w system cyfrowej radiografii pośredniej oraz aparat rentgenowski typu „ramię C” SIEMENS CIOS SELECT wykorzystywany na Bloku Operacyjnym.
Przygotowanie do badania:
Badanie RTG jamy brzusznej oraz RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego (L-S) wymagają specjalnego przygotowania

Wynik badania (zdjęcie z opisem radiologa) do odbioru w głównej rejestracji – czas oczekiwania około 7 dni roboczych.

 

Accessibility Toolbar