Wyszukiwarka

Apel o wsparcie dla szpitala

20 marca 2020

Dyrekcja brodnickiego szpitala prosi o wsparcie rzeczowe i finansowe. Szpital potrzebuje kombinezonów, fartuchów, masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, gogli i przyłbic, a także płynów do dezynfekcji. Szczegóły w piśmie: Apel o wsparcie

Treść apelu:

“Zwracam się do Państwa w związku z dynamicznym rozwojem COVID-19 i zadaniami przed jakimi staje szpital brodnicki. Ryzyko masowego zainfekowania mieszkańców powiatu staje się coraz bardziej realne. Coraz częściej odnotowujemy w szpitalu podejrzenia zakażenia (jak dotychczas po przeprowadzeniu specjalistycznych testów – niepotwierdzone). Prowadzone w związku z tym reżimy sanitarne, w zasadzie wyczerpują nasze zapasy ochrony osobistej i środków dekontaminacyjnych. Dostawcy ograniczają lub odmawiają dalszych dostaw a nowi oferują spekulacyjne ceny, np. cena masek chirurgicznych dotychczasowa –10gr, obecnie „rynkowa” – 5 zł. Do czasu uruchomienia obiecywanych dostaw rządowych potrzebujemy zabezpieczać personel szpitalny. Bez nich, nasz lokalny, system ochrony zdrowia się zawali. Apeluję o wsparcie humanitarne i procesowe.
Szpital potrzebuje: kombinezonów ochrony indywidualnej, fartuchów pełnobarierowych, masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, gogli i przyłbic a także płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni lub też środków na ich zakup.

Wpłaty prosimy realizować na nr konta: 78 1560 0013 2501 2281 0000 0001

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar