Wyszukiwarka

„Wyjdę ze szpitala i co dalej? Damy Radę!”

10 kwietnia 2017

Pielęgniarka Oddziałowa Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego ZOZ w Brodnicy Jolanta Badaczewska oraz Przełożona Pielęgniarka Agnieszka Linda wzięły udział 6 kwietnia w Hotelu Mercure Helion w Toruniu w konferencji inaugurującej projekt „Wyjdę ze szpitala i co dalej? Damy Radę!”.

Mając na uwadze fakt rosnącej liczby osób niesamodzielnych, w większości pozostających w domach pod opieką członków najbliższej rodziny, często nieprzygotowanych do pełnienia roli opiekuna, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja „Razem zmieniamy świat” przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego projektu pt. „Wyjdę ze szpitala i co dalej? Damy Radę!”.

Gości powitała Prezes NRPiP Zofia Malas. Konferencję poprowadziły Katarzyna Serwińska Prezes Fundacji „Razem zmieniamy Świat”, Zuzanna Konrady z Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, dr n. med. Ewa Czeczelewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, dr n. med. Magdalena Staciwa reprezentująca Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny nr 1 w Warszawie, Anna Kliś – Kalinowska z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Krakowie i wiele innych osób związanych z opieką nad osobami niesamodzielnymi.

Założeniem projektu było i jest wsparcie osób sprawujących opiekę nad osobami niesamodzielnymi poprzez edukację już w szpitalu. Jeszcze przed wypisem pacjenta do domu, opiekun powinien zdobyć podstawowy pakiet wiedzy, który ułatwi mu organizację opieki w domu. Projekt ma wspierać szpitale w realizacji tych zadań. Podczas Konferencji przekazano założenia związane z wdrożeniem projektu do szpitala.

Podczas konferencji przedstawiono kwestie związane z:

– sytuacją rodzin osób przewlekle chorych w Polsce,

– system opieki koordynowanej w Polsce, rola Szpitala jako ośrodka koordynującego,

– problemy opiekuńcze i zapotrzebowanie na czynności pielęgnacyjne w opinii rodzin osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych,

– oswoić nowe role, jak rozmawiać z rodziną chorego.

Więcej o projekcie pod adresem: https://damy-rade.info/

a1 a2

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar