Wyszukiwarka

Testy na covid-19 bezpłatne i płatne

5 grudnia 2020

Jak już informowaliśmy, w naszym szpitalu wykonujemy testy covid-19 bezpłatne, w przypadkach zgłaszania się osób ze skierowaniami. Obecnie wprowadziliśmy także dodatkową możliwość testowania (test PCR i test na przeciwciała) bez skierowania – za opłatą.

Koszt testu PCR bez skierowania to 430 zł. Osoba chcąca wykonać sobie taki test zgłasza się do Laboratorium na terenie szpitala i  uiszcza opłatę , a następnie udaje się do punktu pobrań wymazów znajdującego się również na terenie szpitala. Wynik testu, w zależności od godziny pobrania wymazu jest dostępny jeszcze tego samego dnia, lub dnia następnego. Wynik jest w języku polskim i angielskim, co jest istotne dla osób udających się w podróż zagraniczną.

Koszt testu na przeciwciała to:

jakościowy 40 zł. potwierdzający lub wykluczający wykrycie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 bez podawania ich miana.

ilościowy 100 zł.  służący do oznaczania poziomu przciwciał w osoczu ozdrowieńców. Badanie nie tylko potwierdza lub wyklucza obecność przeciwciał we krwi, ale również pozwala ocenić ich ilość w wartościach względnych.

Badania przeciwciał nie są przeznaczone dla osób, u których występują objawy choroby ani do diagnozowania lub wykluczania aktywnej choroby COVID-19

Osoba chcąca wykonać sobie ten test zgłasza się do Laboratorium na terenie szpitala gdzie tam uiszcza opłatę i pobierana jest próbka.

 

Napisano w kategorii Aktualności