Wyszukiwarka

Studenci kardiologii z Warszawy w brodnickim szpitalu

28 lipca 2022

W lipcu br. w naszym szpitalu przebywała na obozie medycznym grupa studentów SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM. Co robili w szpitalu i z jakimi doświadczeniami oraz wrażeniami wyjeżdżali, w materiale filmowym:

A tak studenci relacjonowali swój pobyt w naszym szpitalu na swoim profili facebook www.facebook.com/kardiowum:

15 lipca 2022 r.

Kolejny obóz naukowy w Brodnicy rozpoczęty!

W poniedziałek dwudziestoosobowa grupa najaktywniejszych członków naszego SKN rozpoczęła wakacyjny obóz naukowy w Brodnicy. Wykład pt. „Stymulatory, defibrylatory- co nowego?” przedstawił Kierownik Kliniki Pan Prof. Marcin Grabowski, a w ramach wieczornego spotkania online Pani Docent Aleksandra Gąsecka omówiła nowości w leczeniu przeciwpłytkowym w 2022 roku. Przez dwa tygodnie nasi studenci zdobywać będą doświadczenie kliniczne pod pilnym okiem lekarzy Szpital Powiatowy w Brodnicy. “

16 lipca 2022 r.

Kolejne dni studenckiego obozu naukowego w Brodnicy! W ramach zajęć w Szpital Powiatowy w Brodnicy studenci naszego SKN angażują się w pracę oddziałów oraz zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu USG i echokardiografii. Każdego dnia Pracownicy Kliniki przybliżają uczestnikom zagadnienia dotyczące kardiologii. We wtorek Pan Docent Mariusz Tomaniak omówił temat koronarografii i angioplastyki wieńcowej. W środę na pytanie „Niewydolność serca z zachowaną frakcją wyrzutową- czy BNP jest kluczowe do rozpoznania?” odpowiedziała Pani Docent Agnieszka Kapłon- Cieślicka. Jednak nie samą nauka człowiek żyje- obóz to również okazja do studenckiej integracji!😊

22 lipca 2022 r.

Obóz w Brodnicy❤️Pierwszy tydzień obozu naukowego w Brodnicy upłynął naszym studentom na doskonaleniu praktycznych umiejętności klinicznych, pracy w gabinetach USG i echokardiografii. Uczestnicy obozu mieli także szansę uczestniczyć w wyjazdach zespołów ratownictwa medycznego🚑W czwartek w Brodnicy Pan Docent Andrzej Cacko przedstawił wykład na temat stymulacji serca, a wieczorem Pan Doktor Jakub Kosma Rokicki opowiedział o telemedycynie w kardiologii. Na zakończenie tygodnia studentów w Szpitalu odwiedzili Opiekun Koła Pan Profesor Paweł Balsam oraz Pan Docent Piotr Scisło, który przybliżył zagadnienie echokardiograficznej strony zabiegów w terapii strukturalnych chorób serca.

24 lipca 2022 r.

Podczas obozu w Brodnicy uczestnicy mieli również szansę przetestować system wirtualnej rzeczywistości🤩. Wykorzystując okulary VR mogli obejrzeć z perspektywy operatora zabiegi kardiologiczne takie jak ablacja, biopsja mięśnia sercowego, procedura wszczepiania stymulatora oraz koronarografia😎. Nasi studenci mogli korzystać ze sprzętu dzięki uprzejmości Pana Doktora Piotra Lodzińskiego. Dziękujemy!❤️Wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku- już wkrótce więcej informacji!

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar