Wyszukiwarka

Nagroda tytuł „Najpiękniejszy Szpital 2016” jest darmowa!

31 marca 2017

Jesteśmy niemiło zaskoczeni treścią artykułu Krzysztofa Cedro (OFCE) w Czasie Brodnicy z dnia 31.03.2017 r, który nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską. Już sam tytuł artykułu „Kto kupił nagrodę dla brodnickiego szpitala”, manipuluje czytelnikiem i wprowadza go w błąd, prawda bowiem jest taka, że NIKT nie kupił nagrody dla brodnickiego szpitala. Zgłoszenie i udział brodnickiego szpital w konkursie „Najpiękniejszy budynek 2016” zorganizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu w Warszawie, były darmowe. Również sama nagroda w postaci tytułu „Najpiękniejszy Szpital 2016”, którą zdecydowała się przyznać brodnickiemu szpitalowi niezależna kapituła konkursowa, jest darmowa.

W treści z dnia 14.03.2017 r. otrzymanej od organizatora konkursu czytamy:

Dziękuję za przesłanie zgłoszenia do Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2016 wraz ze zdjęciami.
Miło mi poinformować, że Kapituła Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2016 na posiedzeniu 14 marca 2017 r. zdecydowała wyróżnić Szpital Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy tytułem Najpiękniejszy Szpital 2016 w IX edycji Konkursu Najpiękniejszy Budynek 2016.

Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy zdobył tytuł Najpiękniejszy Szpital 2016.

Poinformowaliśmy o tym pod adresami: 

http://businessnow.pl/12405,szpital-w-brodnicy-zdobyl-tytul-najpiekniejszy-szpital-2016.html

http://www.gepardybiznesu.pl/content/view/4340/362/

Państwa Zespołu Opieki Zdrowotnej może już używać tytułu Najpiękniejszy Szpital 2016 za darmo i bezterminowo.”

Podpisał: Jerzy Krajewski

Organizator konkursu poinformował nas także, że w związku z otrzymaniem nagrody w postaci tytułu Najpiękniejszy Szpital 2016 jest niezobowiązująca możliwość odebrania tej nagrody w postaci rzeczowej tzn. płatnego dyplomu, loga i statuetki, podczas XIV Kongres Gospodarki Polskiej odbędzie się 21 czerwca 2017 r. w Warszawie, gdzie może się odbyć także prezentacja naszego szpitala. Dyrekcja brodnickiego szpitala oraz starostwo powiatowe nie podjęło jeszcze decyzji czy nagrodę w postaci rzeczowej opłaci i czy weźmie udział w Kongresie.

Dziwi więc fakt, że piszący artykuł Krzysztof Cedro, zadaje w nim pytanie: „ile starostwo zapłaciło za ten dyplom i statuetkę, czy nagrody odebrało pocztą, czy uczestniczyło w kongresie, a jeśli tak to ile osób pojechało”. Jak więc widać autor artykułu dopuścił się kolejnej manipulacji i wprowadził czytelnika w przekonanie ze Kongres już się odbył i płatne rzeczowe nagrody zostały już odebrane. Szkoda, że autor artykułu nie podszedł do tematu rzetelnie i przygotowując go, nie doszukał się informacji, że Kongres odbędzie się dopiero w czerwcu br.

W Polsce jest organizowanych wiele różnego typy konkursów, w których mogą brać udział także takie podmioty jak nasz szpital. Już sam udział w wielu z nich jest płatny, a wysokość wpłaty jest zależna np. od wartości inwestycji. Szpital brodnicki nigdy jednak nie brał udziału w takich konkursach. Aby poddać się jakieś niezależnej ocenie, bierzemy udział jedynie w konkursach gdzie uczestnictwo oraz ocena, a także ewentualna nagroda w postaci tytułu jest bezpłatna i nie ma zobowiązania do odbioru płatnej rzeczowej nagrody. Tak było i w tym konkursie gdzie oceniano architekturę naszego szpitala.

ZOZ Brodnica.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar