Wyszukiwarka

Diety NFZ

9 marca 2022

Narodowy Fundusz Zdrowia, w celu zmiany postaw i nawykówżywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków, udostępnia bezpłatny portalDiety NFZ, oraz prowadzi cotygodniową akcję „Środa z Profilaktyką” poświęconą profilaktycechorób i promocji zdrowia.


Portal Diety NFZ
Portal https://diety.nfz.gov.pl/ przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą zdrowo sięodżywiać, schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe. Przygotowany został, w szczególności, zmyślą o pacjentach z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceńlekarskich.
Oferujemy aktualnie 11 planów żywieniowych w różnych kalorycznościach przygotowanych nazasadach diety DASH. Dieta DASH nie tylko pomaga w walce z nadwagą i otyłością, ale takżeprzyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie wprzypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz choróbsercowo-naczyniowych. Na portalu są również jadłospisy zapewniające zdrowe, zbilansowaneposiłki dla seniorów oraz rodzin z dziećmi i młodzieżą w wieku od 4 do 17 lat.
Na portalu zamieszczone są e-booki terapeutyczne oraz kulinarne z pomysłami na zdrowesezonowe posiłki, a także filmy edukacyjne zachęcające do świadomych zakupów produktówspożywczych i czytania etykiet tych produktów. Wszelkie udostępnione materiały są bezpłatne.


Środa z Profilaktyką
Celem akcji jest promowanie badań profilaktycznych, zdrowego stylu życia, prawidłowegożywienia oraz aktywności fizycznej. Każda środa poświęcona jest innym zagadnieniomzwiązanym ze zdrowiem. Szczegółowo omawiany jest problem zdrowotny, czynniki ryzykawystąpienia i najważniejsze zalecenia, które warto podjąć, aby ograniczyć ryzykozachorowania.
Materiały przygotowywane w ramach akcji dostępne są w Salach Obsługi pacjentów OW NFZ,
zamieszczane są na stronie Akademii NFZ https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/, nakanale YouTube Akadem

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar