Wyszukiwarka

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

1 lipca 2022

4 lipca 2022 r. rusza program bezpłatnych szczepień, którego adresatami są mieszkańcy Miasta oraz Gminy Brodnica, w wieku powyżej 65 lat, którzy nie byli szczepieni szczepionką przeciwko pneumokokom i znajdują się w grupie ryzyka – osoby leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej.

Szczepienia odbywają się w budynku Powiatowej Przychodni Rodzinnej, na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy, który jest realizatorem programu.

Od 4 lipca 2022r. rejestracji można dokonywać osobiście lub dzwoniąc pod numery tel. 56 66 89 196 lub 56 66 89 197.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu zakażeń wywołanych przez pneumokoki umiera corocznie ponad półtora miliona osób. U osób dorosłych wraz z wiekiem wzrasta zapadalność i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej.

Celem programu jest zmniejszenie zapadalności i umieralności na inwazyjne choroby pneumokokowe wśród osób po 65 r. ż., w szczególności u osób chorych na przewlekły nieżyt oskrzeli i astmę oskrzelową.

Program sfinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetów Miasta oraz Gminy Brodnica w proporcjach 50:50

Posted in Aktualności