Wyszukiwarka

Wielki TIR z pomocą od Owsiaka

31 sierpnia 2016

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku przekazywała dla brodnickiego szpitala sprzęt medyczny, ale w tym roku pomoc WOŚP przeszła najśmielsze oczekiwania.

Wielki TIR zajechał rankiem , 31 sierpnia przed Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy przy ul. Wyspiańskiego w Brodnicy. Był to transport ze sprzętem medycznym -darowizną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla brodnickiego szpitala .

Co roku wnioskujemy o sprzęt do WOŚP i co roku go otrzymujemy, ale w tym roku otrzymaliśmy pomoc na wielką skalę- mówi Dariusz Szczepański , dyrektor szpitala w Brodnicy, który z Hanną Rutkowską, szefową i personelem Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego przyjmował dary od „ Jurka Owsiaka”.

Dzięki Fundacji WOŚP Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy w Brodnicy otrzymał:

40 łóżek wielofunkcyjnych, elektrycznych z materacami , z pełnym specjalistycznym wyposażeniem potrzebnym przy opiece nad pacjentem,

40 szafek przyłóżkowych,

pompy infuzyjne- do podawania leków,

specjalistyczną wagę krzesełkową, która pozwala na dokładny pomiar masy ciała z BMI pacjentów siedzących,

ssaki medyczne,

Inhalatory pneumatyczne,

wózki inwalidzkie wysokiej klasy,

podnośnik elektryczny pacjenta z wagą.

Razem ze sprzętem Fundacja zapewniła także szkolenie personelu, który poznał nowy sprzęt i uczył się go obsługiwać.

– Pomoc Fundacji zawdzięczamy także wszystkim wolontariuszom z naszego powiatu, którzy angażują się w pracę w sztabach WOŚP i od wielu lat organizują Finały Orkiestry, a także wszystkim , którzy Orkiestrę wspierają pracą i datkami- mówi starosta Piotr Boiński.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar