Wyszukiwarka

Uroczystość otwarcia szpitala w Brodnicy

5 maja 2016
Bezpłatne badania m.in: tarczycy (badania TSH i FT3/FT4), prostaty ( PSA) i poziomu vit. D.
 
30 maja uroczyste przecięcie wstęgi będzie symbolicznym zakończeniem „Przebudowy, rozbudowy i nadbudowy obiektów ZOZ w Brodnicy”. Na otwarcie szpitala przygotowuje się szereg imprez, na które Starosta Brodnicki i Dyrektor Szpitala zapraszają mieszkańców powiatu .Będzie m.in. Dzień Dziecka, Biała Sobota i konferencje naukowe.
30 maja nastąpi symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego szpitala powiatowego w Brodnicy. Rozpocznie to Tydzień Otwartych Drzwi w nowym szpitalu- wiele wydarzeń, przygotowywanych dla mieszkańców powiatu.
1 czerwca – Dzień Dziecka- ma być szczególnie miły dla małych pacjentów szpitala. M.in. na oddziałach neonatologicznym i dziecięcym pojawią się animatorzy z BDK ze specjalnym programem dla najmłodszych. Będą sztuczki cyrkowe, clowni i paczki z prezentami. Specjalne upominki otrzymają dzieci nowonarodzone i ich mamy.
Wiele będzie się działo 4 czerwca w czasie Białej Soboty.
Mieszkańcy powiatu będą mogli w szpitalu bezpłatnie wykonać badania laboratoryjne, do których odczynniki podarowały firmy Roche i Sarstedt. M.in. można będzie sprawdzić tarczycę (badania TSF, F4), prostatę ( PSA) i poziom vit. D.
Będą badania spirometryczne, porady diabetologa i dietetyka oraz ciekawe informacje ze Szkoły Rodzenia Iwony Strugarek.
Dla pań, bez względu na wiek, będzie okazja do wykonania badania mammograficznego .
W ramach Dnia Dawcy Szpiku Kostnego przeprowadzona będzie zbiórka potencjalnych dawców szpiku.
W czasie Białej Soboty będą też pokazy ratownictwa i możliwość obejrzenia wyposażenia karetki.
Centrum Edukacji Dorosłych przygotowuje warsztaty masażu, opieki nad chorymi i innych przydatnych umiejętności.
W obchody otwarcia brodnickiego szpitala włączyła się także Społeczna Akademia Nauk, która organizuje V Konferencję Naukową, poświęconą „Wybranym problemom zarządzania jakością, finansowania i zarządzania finansami w ochronie zdrowia”.
Konferencję z Panelem Ekspertów zaplanowano na 3 , 17 i 18 czerwca.
Szczegółowe informacje na temat imprez organizowanych w ramach Tygodnia Otwartych Drzwi w szpitalu – w następnych serwisach.
Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar