Wyszukiwarka

Pożegnaliśmy Alinę Królicką-Dąbek

24 marca 2023

23 marca 2023 r. na cmentarzu parafialnym w Brodnicy pożegnaliśmy zmarłą 19 marca 2023 r. lekarkę chirurga anestezjologa Alinę Królicką-Dąbek, która przez kilkadziesiąt lat związana była zawodowo z naszym szpitalem.

Podczas uroczystości pogrzebowej głos zabrał dyrektor ZOZ w Brodnicy Dariusz Szczepański:

“Droga Alino, zebraliśmy się tutaj aby Cię pożegnać.

Chciałbym złożyć w imieniu Pracowników i Pacjentów Szpitala Brodnickiego, najszczersze kondolencje oraz wyrazy żalu rodzinie. To że na ostatnie pożegnanie dotarło tyle osób, najdobitniej świadczy o tym, jak wspaniałym byłaś człowiekiem i jak wiele dla Nas znaczyłaś.

Twoje odejście jest dla nas nieodżałowaną stratą. Byłaś osobą cenioną i szanowaną, wieloletnim filarem naszej kadry medycznej. Twoja 63 letnia kariera zawodowa w naszym szpitalu wzbudza podziw wielu. Kierowałaś Pomocą Doraźną i Izbą Przyjęć, Krwiodawstwem, operowałaś jako chirurg, edukowałaś przyszłe kadry pielęgniarskie w Liceum Medyczny w Brodnicy ale to anestezjologia była Twoim życiowym wyborem. Niejednokrotnie udowadniałaś lekarską empatię i profesjonalizm. Potrafiłaś słuchać i okazać wsparcie zawsze wtedy, kiedy tego najbardziej oczekiwano. Dla osiągnięcia tych celów, potrafiłaś poświęcać swoje życie osobiste. W środowisku szpitalnym krążą opowieści o Twoim oddaniu sprawie leczenia chorych, kiedy jako jedyny anestezjolog w mieście byłaś w stałej dyspozycji, bez względu na porę dnia czy nocy, bez względu na zmęczenie. Transport medyczny znał Twój rozkład dnia i potrafił odnaleźć Cię w kościele, w sklepie, czy podczas drogi ze szpitala do domu. To Tobie wielu zawdzięcza swoje sukcesy zawodowe, byłaś ich mentorem ale i przyjacielem. Zawsze mierzyłaś wysoko. Powtarzałaś, że trzeba ryzykować, aby móc wznieść się na wyżyny. To także dzięki Tobie nasz szpital się odbudował i stał się stabilny.

Potrafiłaś także znaleźć radość z życia osobistego, personel do dziś wspomina Twoje opowieści o kotach przybłędach, o zainteresowaniu muzyką klasyczną czy grą w karty i kości

Droga Alino zawsze będziesz obecna w naszej pamięci. Nigdy nie zapomnimy, ile dobra uczyniłaś za życia. Spoczywaj w pokoju.”

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar