Wyszukiwarka

Plecaki dla ratowników

19 lutego 2020

Specjalistyczny sprzęt dla brodnickich ratowników medycznych  z internetowej zrzutki

15 lutego 2020 roku podczas Turnieju Halowej Piłki Nożnej Górzno 2019/2020 w hali sportowej w Górznie Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno Monika Tryniszewska-Skarżyńska wraz z Sekretarzem Zarządu Witoldem Świdzińskim oraz Członkiem Zarządu Dariuszem Pudełko przekazali Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Górznie specjalistyczne torby oraz plecak. A to wszystko po to aby misja jaką pełnią ratownicy medyczni na naszym terenie była jeszcze bardziej skuteczna.
Sprzęt odebrali: Pan Maciej Linda Specjalista do spraw Zarządzania Majątkiem ZOZ Brodnica oraz Pan Marcin Olszewski i Mateusz Lipski ratownicy medyczni z brodnickiego szpitala.

Sprzęt został zakupiony ze środków, które zostały zebrane podczas zorganizowanej w grudniu 2019 roku przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno tzw. „zrzutki” przeprowadzonej w internecie. Akcja przewidywała zebranie 4159 zł na w/w sprzęt. Podczas zbiórki udało się zgromadzić 5892 zł. Z zebranej nadwyżki po konsultacjach z pogotowiem zakupimy zostanie sprzęt, który również będzie służył podstacji ZOZ Brodnica w Górznie.

– z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którym zależy na tym aby Stacja Pogotowia Ratunkowego w Górznie była bardzo dobrze wyposażona. Warto nadmienić, że pieniądze zostały zebrane lokalnie oraz wydane na sprzęt, który będzie służył naszej lokalnej społeczności. Bardzo zależy nam, żeby działać i wspierać lokalnie. Udało nam się to i zapewniam, że nie jest to ostatnia taka akcja – mówi Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno Monika Tryniszewska-Skarżyńska.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar