Wyszukiwarka

Odbiór techniczny Ratownictwa Medycznego

10 sierpnia 2018

Dziś odbył się odbiór techniczny budynku Ratownictwa Medycznego w ZOZ Brodnica.   Modernizacja i rozbudowa obiektu realizowana jest w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie Szpitalnego Oddziału ratunkowego w ZOZ Brodnica w celu dostosowania do obowiązujących wymogów, realizowane w ramach przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, istniejących obiektów ZOZ w Brodnicy”.

W zmodernizowanym budynku znajdują się  w wysokim standardzie pomieszczania socjalne dla ratowników medycznych, łazienki, kuchnia, jadalnia i świetlica z tv. Zaplanowano oddzielne przebieralnie z prysznicami dla mężczyzn i kobiet. W budynku znajduje się także sala szkoleniowo-dydaktyczna oraz pomieszczenie na aptekę z lekami, którymi dysponują ratownicy podczas swoich działań.

Nowością jest pięć przelotowych garaży dla karetek z jednym stanowiskiem dekontaminacyjnym. W nich stacjonować będzie m.in. zakupiona niedawno nowa karetka oraz kolejna, która zostanie zakupiona we wrześniu dzięki środkom od wojewody. Oprócz tego karetki transportowe. W ciągu doby dyżur w budynku pełnią dwa dwuosobowe zespoły ratowników karetek systemowych, oraz dwuosobowy zespół karetki transportowej. Dodatkowo, przypomnijmy, na stałe pełni także dyżur karetka w Górznie.

Budynek został także ocieplony, wymieniono stolarkę okienną. Zewnętrzna architektura oraz kolorystyka elewacji dopasowana została do wyglądu głównego budynku szpitala i tworzy wspólny jednolity kompleks. Obiekt został także zabezpieczony energetycznie w dodatkowy agregat prądotwórczy. Obecnie trwają także prace odbiorcze budynku przez instytucje nadzorujące, w tym sanepid.

Koszt inwestycji to prawie dwa miliony trzysta tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia to 85% tej sumy. 15 % wkładu własnego pochodzi ze środków wypracowanych przez szpital. Cała wartość projektu, w skład którego wchodzi także dokonana już modernizacja SOR oraz zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR to ponad pięć milionów dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar