Wyszukiwarka

Nowoczesna pracownia TK-RTG w ZOZ w Brodnicy

15 grudnia 2022

Oficjalnie do użytku oddana została zmodernizowana pracownia TK- RTG w naszym szpitalu.

Zakupiony został nowy tomograf o znacznie wyższych parametrach niż poprzedni, który wyeksploatowany został w czasie funkcjonowania w naszym szpitalu Oddziału Covidowego. Nowy tomograf pozwala na szybszą i dokładniejszą diagnostykę przy mniejszej dawce promieniowania. Inwestycja została zrealizowana na podstawie umowy na dofinansowanie podpisanej pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brodnicy w ramach projektu
“Wysokiej klasy system tomografii komputerowej wyposażony w zaawansowane algorytmy rekonstrukcyjne i innowacyjne aplikacje do oceny obrazów radiologicznych wraz z infrastrukturą teleinformatyczną do archiwizacji i dystrybucji obrazów oraz dostosowaniem pomieszczeń do wymagań instalacyjnych”

Dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19   3.988.452,00
środki własne ZOZ w Brodnicy :   10.725,00
Całkowity koszt realizacji zadania:  3.999.177,00

Zmodernizowana została także pracowania RTG, w której obecnie funkcjonuje nowoczesny zautomatyzowany aparat rentgenowski. Modernizacja była możliwa dzięki pozyskanym środkom finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1500 000 zł oraz wkładzie własnym szpitala w zakup w wysokości 91 730,04 zł. Nowy aparat charakteryzuje się mniejszym promieniowaniem, a przy tym dokładniejszym wykonywaniem zdjęć. Ustawianie aparatu odbywa się przy pomocy pilota, obsługująca urządzeni osoba nie musi więc wchodzić do pomieszczenia gdzie znajduje się aparat.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar