Wyszukiwarka

Doposażenie szpitala w nową aparaturę medyczną

29 maja 2019

W dniu 24.08.2018 roku została zawarta umowa pomiędzy Województwem Kujawsko-Pomorskim  a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Przedmiotem umowy jest udzielenie dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy dofinansowania na realizację projektu pn. „ Doposażenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy w sprzęt i aparaturę medyczną”.
Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa stanu wyposażenia placówki szpitala (Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy), co pozwoli na podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych na rzecz mieszkańców powiatu brodnickiego. Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości sprzętu i aparatury medycznej dzięki przeprowadzonej inwestycji sprawi , że zauważalny będzie lepszy dostęp do opieki zdrowotnej w powiecie brodnickim. Co za tym idzie , polepszeniu ulegną standardy opieki zdrowotnej w powiecie, podniesie się atrakcyjność społeczna powiatu brodnickiego poprzez znaczną poprawę warunków życia jego mieszkańców.
Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu i aparatury medycznej do oddziału ginekologiczno-położniczego, neonatologicznego, dziecięcego oraz rehabilitacji. Obecnie użytkowany sprzęt i aparatura medyczna są przestarzałe i awaryjne i nie spełniają najnowszych wymagań. W związku z tym Szpital zdecydował się na zakup niezbędnego sprzętu i aparatury medycznej i realizacji niniejszego projektu. Projekt jest zgodny z mapą potrzeb zdrowotnych, uwzględniającą sytuację demograficzną i epidemiologiczną dla województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wartość wydatków przewidziana na realizację tego programu to 884.737,55 zł. z czego Województwo Kujawsko-Pomorskie przekaże dotację w wysokości 449 969,27zł.

W zakres zakupu na poszczególne oddziały wchodzą:

1. Oddział Ginekologiczno-Położniczy
– Kardiomonitor -3szt.
– Aparat do znieczulania – 2szt.
– Narzędzia chirurgiczne – optyczne, histeroskopowe, manipulacyjne, umożliwiające wykonywanie zabiegów w Ginekologii i Położnictwie
– Zestaw morcelatora 1szt.
– Kardiotokograf– 1szt.

2. Oddział Neonatologiczny
– Aparat RTG – 1szt.
– Lampa do fototerapii – 1szt.
– Kardiomonitor -3szt.

3. Oddział rehabilitacji

– Ergometr cyklocentryczny – 1szt.
– Stół zabiegowy – 1szt.
– Stół do masażu -1szt.
– Stół do rehabilitacji – 2szt.
– Fotel terapeutyczny – 1szt.
– Cykloergometr rowerowy – 2szt.
– Rotor zespolony – 1szt.
– Leżanka do fizykoterapii – 4szt.
– Aparat do terapii skojarzonej -1szt.
– Lampa sollux – 2szt.
– Tablica do ćwiczeń manualnych -1szt.

4. Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Neonatologii i Pediatrii

– Pompa infuzyjna -20szt.

<img src=”” alt=”grafika”>

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar