Wyszukiwarka

Budynek Ratownictwa Medycznego oddany

29 sierpnia 2018

29 sierpnia 2018 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego i rozbudowanego budynku Ratownictwa Medycznego ZOZ w Brodnicy.

W zmodernizowanym budynku znajdą się przede wszystkim w wysokim standardzie pomieszczania socjalne dla ratowników medycznych, łazienki, kuchnia, jadalnia i świetlica z tv. Zaplanowano oddzielne przebieralnie z prysznicami dla mężczyzn i kobiet. W budynku znajduje się także sala szkoleniowo-dydaktyczna oraz apteka z lekami, którymi dysponują ratownicy podczas swoich działań.

Nowością jest pięć przelotowych garaży dla karetek z jednym stanowiskiem dekontaminacyjnym. W nich stacjonować będzie m.in. zakupiona niedawno nowa karetka oraz kolejna, która zostanie zakupiona we wrześniu dzięki środkom od wojewody. Oprócz tego karetki transportowe. W ciągu doby dyżur w budynku pełnią dwa dwuosobowe zespoły ratowników karetek systemowych, oraz dwuosobowy zespół karetki transportowej. Dodatkowo, przypomnijmy, na stałe pełni także dyżur karetka w Górznie.

Budynek został także ocieplony, wymieniono stolarkę okienną. Zewnętrzna architektura oraz kolorystyka elewacji dopasowana została do wyglądu głównego budynku szpitala i tworzy wspólny jednolity kompleks.

Wykonawcą jest brodnicka firma Westerbud.

Inwestycja zrealizowana została w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie Szpitalnego Oddziału ratunkowego w ZOZ Brodnica w celu dostosowania do obowiązujących wymogów, realizowane w ramach przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, istniejących obiektów ZOZ w Brodnicy”.

Koszt inwestycji to prawie dwa miliony trzysta tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia to 85% tej sumy. 15 % wkładu własnego pochodzi ze środków wypracowanych przez szpital. Cała wartość projektu, w skład którego wchodzi także dokonana już modernizacja SOR oraz zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR to ponad pięć milionów dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.

 

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar