Wyszukiwarka

Akcja NEFROTEST

1 czerwca 2016

Rejestracja zakończona!
Ponad 360 osób zbada się w niedzielę w Brodnicy

Akcja NEFROTEST cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu brodnickiego i Nowego Miasta Lubawskiego. Bardzo dobrze też wpisuje się
w organizowany właśnie w Szpitalu w Brodnicy Biały Tydzień. Od wczoraj zarejestrowało się ponad 360 chętnych na badania osób. To więcej niż zakładali organizatorzy. Początkowo było 300 miejsc, jednak widząc zainteresowanie, jakim cieszy się akcja postanowili oni zwiększyć pulę. Niedzielne badania to jednak tylko jeden z elementów akcji społecznej NEFROTEST. W ramach kampanii, lekarze rodzinni i apteki również otrzymali bezpłatne skierowania na badania stanu nerek dla osób powyżej 45. roku życia. Jeżeli więc komuś nie udało się zarejestrować na niedzielną akcję, ma jeszcze szansę otrzymać skierowanie i przebadać się bezpłatnie.

Natomiast badania zarejestrowanych pacjentów odbędą się w niedzielę, 5 czerwca w Stacji Dializ B.Braun Avitum w Brodnicy (na ulicy Wiejskiej 9, na tyłach brodnickiego szpitala). „To bardzo dobrze świadczy o mieszkańcach regionu, że tak żywo zareagowali na akcję. Profilaktyka jest najlepszym sposobem na uniknięcie choroby. Mam jednak nadzieję, że zainteresowanie stanem zdrowia pozostanie na dłużej w pamięci i mieszkańcy będą wykonywać regularne badania krwi i moczu, nie tylko podczas Białego Tygodnia.” – mówi dr Liliana Chodara-Kuc, Kierownik Stacji Dializ B. Braun Avitum w Brodnicy.

Posted in Aktualności

Accessibility Toolbar