Wyszukiwarka

Szczepienia nastolatków

27 maja 2021

Obecna sytuacja związana z pandemią SARS-CoV-2 wyraźnie pokazała, jak ważne dla zdrowia publicznego są szczepienia oraz rzetelna edukacja na temat ich roli i skuteczności działania.

Od początku epidemii na terenie powiatu brodnickiego zarejestrowano ponad 4850 zakażeń/zachorowań na COVID-19 oraz 121 zgonów.

Dzięki wykonanym szczepieniom nie notujemy obecnie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 oraz masowych, wielokrotnych ognisk m.in. u personelu służby zdrowia, pensjonariuszy domów pomocy społecznych, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, zakładu opiekuńczo-leczniczego, nauczycieli, opiekunów w placówkach oświatowych i wychowawczych, pracowników dużych zakładów produkcyjnych oraz licznych ognisk rodzinnych.

W związku z możliwością zaszczepienia się osób młodych od 16 roku życia przeciwko COVID-19 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy serdecznie prosi Szanownych Dyrektorów i Grono Pedagogiczne o zachęcenie młodzieży i ich rodziców do szczepień. Obecne szczepionki przeciwko COVID-19 zarejestrowane w krajach Unii Europejskiej są bezpieczne i równocenne, są wielkim dobrodziejstwem i jedynym skutecznym sposobem na opanowanie zagrożenia i zahamowanie rozprzestrzenienia się wirusa poprzez przerwanie jego krążenia, a tym samym przerwanie łańcucha zakażeń i uzyskania odporności zbiorowiskowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy apeluje i gorąco zachęca do podjęcia tej odpowiedzialnej i solidarnej decyzji. Nasze zaszczepienie to nie tylko ochrona dla nas. Szczepiąc się przeciwko COVID-19 będziemy chronić naszych najbliższych – dziadków, rodziców, rodzeństwo i przyjaciół.

Pamiętajmy, że „nikt z nas nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni”.

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybszy powrót do zniesienia obostrzeń i radykalnej poprawy jakości naszego życia. Musimy sobie zadać pytanie, czy chcemy dalej żyć w odosobnieniu, czy może wolimy jednak wrócić na stałe do stacjonarnych zajęć w szkołach, do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, uczestniczyć w imprezach, pójść na koncert, wyjechać na wakacje, mieć swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów oraz innych form rekreacji, odejść od maseczek i wreszcie wrócić do bezpiecznego, szczęśliwego życia.

Dzięki szczepieniom możemy nie tylko zapobiec zachorowaniom na COVID-19, ale również unikniemy obecnie występujących chorób, które są skutkiem długofalowego stresu spowodowanego pandemią (depresji, cukrzycy, otyłości, alergii, choroby wrzodowej i innych chorób przewodu pokarmowego)

Wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Pamiętajmy, że szczepienia są najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19, chronią życie i są szansą na życie!!!

(źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy)

Posted in Aktualności